JURY MŁODYCH

Jury Młodych składa się z licealistów i studentów, którzy już zdążyli związać swoje ścieżki z kinem. Jury Młodych ocenia filmy dla starszej grupy wiekowej (od 14 lat).

 

Jury filmów aktorskich:

  • Aga Błaszczak
  • Maciej Merski
  • Malwina Bogusławska
  • Marcin Zwolan
  • Monika Rudzik

 

Jury filmów animowanych:

  • Gabriel Adamiak
  • Maciek Fechner
  • Maksymilan Derda

 


 

Aga Błaszczak

Rocznik 1994, uczennica I LO w Poznaniu, członkini AKF AWA w CK Zamek w Poznaniu. Z zamiłowania i powołania filmowiec od wszystkiego; od 2008 roku zrealizowała kilkanaście krótkometrażowych filmów fabularnych i animowanych, nagradzanych na wielu konkursach i festiwalach (m.in. dwukrotnie główna nagroda na Festival Court Francophone de Pologne). Filmowo fanka Stevena Spielberga i Tima Burtona, muzycznie - Jean Michel Jarre'a, literacko - Doroty Terakowskiej.

 

Maciej Merski

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Zwykły siedemnastolatek lubiący dobre kino i włoską kuchnię. Oprócz filmu interesuje się muzyką, fotografią, teatrem i kulturą amerykańską. Jest członkiem szkolnego chóru Canticum Novum oraz Teatru Nadir. Prywatnie wraz z grupą przyjaciół tworzy grupę filmową Subjonctif Films, która realizuje wiele nietuzinkowych produkcji. Nie zna swoich planów na przyszłość, ale przede wszystkim chciałby realizować swoje marzenia.

 

Malwina Bogusławska

Pochodzi z Ciechocinka, uzdrowiskowego miasteczka, położonego na Kujawach. Mieszka w Poznaniu, gdzie studiuje filmoznawstwo na Wydziale Filologii Polskiej na UAM. Poza uczelnią, pracuje w jednym z poznańskich multipleksów, dzięki czemu ma stały kontakt z widzami kinowymi i ich oczekiwaniami. Interesuje ją, przede wszystkim, kino popularne (bieżący repertuar) oraz zagadnienie kina w ujęciu socjologicznym. W filmie szuka magii, barw i wzruszeń, ale przede wszystkim ciekawych historii.

 

Marcin Zwolan

Od zawsze mieszka w Słupsku i od około dziesięciu lat uczęszcza do tamtejszych szkół. Kiedyś grywał na pianinie i na gitarze. Filmem zainteresował się jakiś czas po ukończeniu szkoły podstawowej. Zaczęło się od horroru - od psychothrillerów po duchy. Stopniowo przyswajał bardziej dogłębną wiedzę o kinie, w tzw. międzyczasie kręcąc amatorskie produkcje. Spójność jego pojęciu o kinematografii nadał klub filmowy w słupskim MCK-u i wykłady pani Szczepłockiej. Film jeszcze mu się nie znudził. Na dzień dzisiejszy najbardziej ceni Paula Thomasa Andersona, Claude'a Chabrola, Mike'a Leigh, Romana Polańskiego i Luisa Buñuela.

 

Monika Rudzik

Jest studentką filmoznawstwa i kulturoznawstwa. Zajmuje się filmem zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Interesuje ją głównie kino popularne, zwłaszcza klasyczne horrory i musicale. Lubi wszelkiego rodzaju gry z konwencją, dlatego bardzo ceni Tima Burtona, Quentina Tarantino i Stanleya Kubricka. W filmie szuka nie tylko interesujących historii, ale także ciekawych rozwiązań formalnych.

 


 

Gabriel Adamiak

Obecnie student 2. roku filmu animowanego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Interesuje się wszelkimi przejawami sztuki: muzyką, malarstwem, filmem i fotografią. Dużo czyta. W filmie zwraca większą uwagę na formę, potem na treść, szuka oryginalności.

 

Maciek Fechner

Student 2. roku animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Interesuje się filmem, animacją, a także sportem i muzyką. Zdobywca 3 nagrody na II Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w Radomiu. W filmach i animacjach zwraca uwagę nie tylko na wartość plastyczną, ale również na fabułę.

 

Maksymilan Derda

Rocznik 1994, mieszkaniec Słupska. Kinem interesuje się dzięki rodzicom właściwie od zawsze. Jego główne zainteresowania to jednak historia sztuki, historia i literatura. W kinie interesuje go przede wszystkim to, jak wpływają na nie inne dziedziny sztuki.