Keine Angst

Don't Be Afraid
 • NIE BÓJ SIĘ
 • Niemcy
  2009
 • 89
  '
 • reżyseria
  Aelrun Goette
 • nośnik
  Digi Beta

STRESZCZENIE

Czternastoletnia Becky mieszka wraz z trójką młodszego rodzeństwa i z matką na szarym blokowisku na przedmieściach. Jest prawdziwą głową rodziny, ale marzy o miłości i myśli, że może ją znaleźć z Bente, chłopcem z lepszej części miasta. Jest to jednak związek, który od początku wydaje się być skazany na niepowodzenie...

REŻYSER

Aelrun Goette urodziła się w 1966 roku w Berlinie. Pracowała w szpitalu psychiatrycznym, jako fotomodelka, jako osoba odwiedzająca skazańców w Więzieniu Plötzensee, a także jako projektantka kostiumów i scenografii w teatrze Altenburg. Ma też doświadczenie jako reżyserka, aktorka, pisarka i... matka dwójki dzieci. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie, a dyplom z reżyserii otrzymała w roku 2000 na HFF “Konrad Wolf” Babelsberg.

Filmoznawca poleca

Filmoznawca poleca

Nie bój się (2009) w reżyserii Aerlun Goethe to kolejny film doświadczonej autorki niemieckiej, która zaczynała swoją karierę od dokumentów. Pierwszy film tego typu określił od razu jej artystyczne zainteresowania. Bez ostrzeżenia był portretem psychologicznym 15-letniej morderczyni. Podobnie było z drugim – Dzieci są martwe, pokazującym życie matki po zamordowaniu dwójki swoich dzieci. W fabułach rzecz się ma nie inaczej. A.Goethe interesują tematy transgresyjne: dzieciobójstwo czy przekraczanie granic seksualnych. Zazwyczaj interesują ją kobiety, także bardzo młode; portretuje je nie tylko pod względem psychologicznym, ale także na tle współczesnych przemian społeczno-kulturowych. Nie bój się to kwintesencja jej kina: portret młodej dziewczyny, która mając 14 lat musi wchodzić w dorosłe role. Reżyserka zderza w nim przeciwieństwa: niezłomna wiara w siłę miłości pokazana jest w kontekście strasznego dzieciństwa, pozbawionego nadziei (?).

Seanse

Data, godzina Miejsce
 • śr., 2011-12-07 19:30
 • ndz., 2011-12-11 15:00
Multikino Stary Browar