Weekend na Ale Kino!

Za sobą mamy już połowę festiwalu. W trakcie pięciu dni odbyło się 55 pokazów filmów dla dzieci i młodzieży. Wśród nich m.in. „Kot w Paryżu”. „Absolutnie prawdziwa miłość”, „Zmrok”, czy „Pieśń bardów”. Mogliśmy uczestniczyć w 19 spotkaniach z 21 gośćmi i specjalnej gali, na której Jiří Menzel, czeski reżyser (m.in. „Pociągów pod specjalnym nadzorem”, czy „Obsługiwałem angielskiego króla”) odebrał nagrodę festiwalu, Platynowe Koziołki, za unikalny wkład w kino europejskie i światowe. Jako festiwal filmów młodego widza szczególną atencją darzymy obraz „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, pozostający jednym z arcydzieł światowej kinematografii, który wzrusza i bawi – także młodą widownię – opowieścią o młodzieńcu, kierującym się własnym kompasem moralnym, na przekór światu dorosłych, u którego progu stoi. Światu, w którym przyjdzie mu dokonać heroicznego wyboru, gdy upomni się o niego dramatyczna historia XX wiecznej Europy. A na dodatek jest w tym pełnym fantastycznego poczucia humoru filmie scena, ukazująca jak najpiękniej może upadać urzędowy autorytet, scena, która tego, kto ją obejrzał za młodu, będzie tak samo, a może coraz to bardziej, poruszała aż do późnej starości.

Od 9 grudnia, zapraszamy na kolejne pokazy filmów z cyklu Ale Kino! z rodziną. Wśród nich m.in. „Bramkarz Liverpoolu”, „Patyk się żeni”, „Wielki niedźwiedź”, „Po cichutku”. Zapraszamy całe rodziny do odwiedzania naszych kin. Bilety na weekendowe seanse są jeszcze dostępne w kasach Multikina Stary Browar i Multikina 51.

W piątek na godz. 9:30 do Multikina 51 zapraszamy na film „Marzi. Jak upadł komunizm”. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem, Laurent Boileau oraz autorką zekranizowanego komiksu, Marzeną Sową. Przypominamy jednocześnie, że codzienne racje z Festiwalu można obejrzeć na antenie TVP Poznań, około godz. 18.45.

Data: 
08.12.2011