Ale Kino ! z piłką - filmy dla kibiców życia!

brat_ale_kino_z_pilka

Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza.
- Bill Shankly


Piłka nożna jest to rzecz o wiele ważniejsza niż gonitwa 22 lekko ubranych osób - na całym świecie najczęściej mężczyzn, w USA naczęściej kobiet - po ogromnym trawniku, za skórzaną kulą. Futbolowy przemysł dzisiaj to fabryka pieniędzy dla nielicznych, ale także marzeń dla wielu. Miliony ludzi usiłują poprzez piłkę zaspokoić swoje oczekiwania i pragnienia. O tym opowiadają filmy tegorocznego Ale Kino! z piłką. Napotkamy tu marzenie afrykańskich dzieci o godnym i zdrowym życiu. Marzenie dziewiętnastowiecznego nauczyciela z Prus o szkole opartej na zasadach równości, partnerstwa i koleżeństwa. Marzenie norweskiego jedenastolatka o miłości i wolności od szkolnego prześladowcy. Marzenie młodych Wenezuelczyków o wyrwaniu się ze szponów gangu i slumsów. Marzenie niemieckiego piłkarza zawodowego, aby być kimś więcej niż tylko kopaczem piłki. Marzenie Irakijczyków o wolnym od wojny kraju. I, czy Państwo uwierzą, wszyscy oni swoje marzenia łączą z piłką nożną! Przecież jednak nie jest ona panaceum na całe zło tego świata. Może nawet odwrotnie, to kolejna wersja opium dla ludu? Ale, jak pokazuje większość przedstawianych filmów, czasami pomaga. A przynajmniej daje nadzieję.

Jerzy Moszkowicz, kibic i kinoman
Dyrektor Festiwalu Ale Kino!

Informacje na temat filmów Ale Kino! z Piłką znajdziecie równiez na portalu www.sztukapilki.pl:

Recenzja filmu "Bramkarz Liverpoolu" http://www.sztukapilki.pl/index.php/aktualnosci/9,3,98,bramkarz-liverpoolu-na-ale-kino-z-pilka-recenzja-filmu

 

Seanse Ale Kino! z piłką:

Dzieci:

 

Dorośli:

 

Data: 
23.11.2011