Ale Kino! dla dorosłych

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined property: date_sql_handler::$placeholders w date_views_plugin_pager->query() (linia 161 z /websites/www_alekino/public_html/2011/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_plugin_pager.inc).
  • Notice: Undefined property: date_views_argument_handler_simple::$table_alias w calendar_plugin_row_node->pre_render() (linia 239 z /websites/www_alekino/public_html/2011/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_row_node.inc).
  • Notice: Undefined index: .field_data_godzina_value w calendar_plugin_row_node->pre_render() (linia 240 z /websites/www_alekino/public_html/2011/sites/all/modules/calendar/includes/calendar_plugin_row_node.inc).
No_words_Ale_Kino

Starszych widzów zapraszamy na popołudniowe i wieczorne seanse do Multikina Stary Browar.

Tegoroczny Festiwal Ale Kino! otworzą dwa znakomite filmy. „Na lodzie” Andrew Okpeaha MacLean’a, to podwójny laureat Berlinale 2011 - najlepszy debiut i Kryształowy Niedźwiedź Generation. Tego samego dnia uczestnicy festiwalu zobaczą pełnometrażowy debiut Jana Komasy – „Salę samobójców”. Komasa to jeden z ciekawszych polskich twórców młodego pokolenia, laureat nagrody za najlepszy debiut w konkursie Nowe Kino Polskie festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Jego film doceniony został za granicą. W tym roku zdobył nagrodę dla najlepszego filmu w kategorii +16 na Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży).
Wśród wielu tytułów tegorocznego Festiwalu wymienić należy także „Oddech” Karla Markovicsa, wyróżniony w Cannes,  austriacka nominacja do Oskara, "Lily" Kasmira Burgessa, nagrodzony w Berlinie jako najlepszy film krótkometrażowy oraz "Drzewo" ze wspaniałą kreacją Charlotte Gainsbourg.

 

charlotte_gainsbourg

Data: 
09.11.2011